Naučíme Vás hrát tenis

Junior Tenis Karviná, Spolek

ul. Žižkova, Karviná, 73301 (v areálu lázeňského parku Darkov)
+420777334884
knezo@seznam.cz

Informace o nás

JUNIOR TENIS KARVINÁ byl založen v lednu roku 2005 jako otevřené občanské sdružení. Jedním z důvodů byl zvyšující se zájem o mládežnický tenis v Karviné, kdy skupinka lidí kolem Rostislava Kniezka organizovala tenisovou činnost. Hlavní důvod založení však byl především loajalita a chuť dětí a ostatních členů oddílu reprezentovat „své“ město Karviná na republikových soutěžích. I přesto, že v letech před vznikem klubu karvinské děti trénovaly v Karviné, nemohly reprezentovat město Karviná na republikových soutěžích a turnajích bez oficiální klubové příslušnosti. Tyto soutěžní aktivity tak byly realizovány prostřednictvím registrace dětí v jiných klubech okresu Karviná (Orlová, Český Těšín, Havířov). 

V roce 2005 přišel zlom, kdy pan Kniezek zorganizoval společně s rodiči dětí založení nového oddílu s názvem JUNIOR TENIS KARVINÁ (dále jen „JTK“). Od roku 2005 tak město Karviná oficiálně zastupoval ve všech republikových soutěžích a turnajích tento jediný městský tenisový oddíl mládeže. 

Klub získal své zázemí v městském sportovním areálu v Karviné – Ráji (bývalý Jäkl Karviná). Zde tak mohlo sportovat na 60 dětí z Karviné. V následujících letech oddíl díky optimálně nastavenému tréninkovému procesu dosáhl několika výrazných úspěchů:

V roce 2011 začal oddíl JTK využívat také kurty v Karviné – Hranicích (v lázeňském parku), kde působí dodnes. Zde jsou výborné podmínky pro sportování dětí. Mimo tento areál využívá oddíl JTK špičkové kurty v obci Stonava u Karviné, kde také může organizovat svá soutěžní utkání a oddílové turnaje.

Trénujeme ve skupině maximálně 4 dětí.